Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Czerwcowa aktualizacja rankingu: nowe konta w ING i Credit Agricole

Redakcja   •   02 czerwca 2018 r.

Nasz ranking kont młodzieżowych aktualizujemy co miesiąc, ale nie co miesiąc aż tyle się dzieje. W tym miesiącu do zestawienia dodaliśmy dwa nowe konta: Konto Mobi w ING Bank Śląskim i Konto Dla Ciebie GO! w Credit Agricole.

Nowe konta w rankingu

      

Konto Mobi w Banku ING zastąpiło dotychczasowe Konto Direct 13-18. Odświeżona oferta pozwoliła ING awansować z 9 na 7 miejsce, czyli tuż za konto w Nest Banku. To m.in. dzięki temu, że w nowej ofercie za kartę do konta nie płacą posiadacze rachunku aż do ukończenia 26 roku życia (dotychczas tylko do ukończenia 18 r.ż.).

Konto Dla Ciebie GO! to debiut banku Credit Agricole wśród kont młodzieżowych. I jest to niezły rachunek, bo konto i karta są darmowe, a wykonując przynajmniej jedną płatność kartą lub BLIK-iem mamy do dyspozycji także darmowe wypłaty z bankomatów w całym kraju. Brakuje niestety jednej podstawowej rzeczy: możliwości założenia konta przez internet.

Zapraszamy do lektury naszego rankingu!

Przeczytaj również

Słownik pojęć

Stopa procentowa

- określa ile kosztuje pożyczenie pewnej sumy pieniędzy. Stopy procentowe określane są przez państwo (a konkretnie przez Radę Polityki Pieniężnej) i odnoszą się do odsetek, jakie banki muszą zapłacić za pożyczenie pieniędzy od Narodowego Banku Polskiego i od siebie nawzajem. Ta cena z kolei wpływa na warunki, na jakich banki udzielają kredytów nam, zwykłym obywatelom. Im wyższe stopy procentowe, tym wyższe oprocentowanie kredytu. W czasie, gdy obowiązują niskie stopy procentowe, za pożyczenie pieniędzy z banku zapłacimy mniej, z drugiej strony zarobimy mniej na odsetkach, jeśli ulokujemy oszczędności w banku. W okresie obowiązywania wysokich stóp procentowych, koszty pożyczenia pieniędzy z banku wzrastają, podobnie jak oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Na stronie NBP znajduje się długi, ale interesujący artykuł nt. stóp procentowych.
Więcej pojęć »