Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Bilety w JakDojade o połowę tańsze przy płatności BLIK-iem

Redakcja   •   Aktualizacja: 15 stycznia 2018 r.

Nie mają końca promocje związane z płatnościami BLIK-iem oraz z przejazdami komunikacją publiczną. Tym razem można otrzymać 50% rabatu za bilety zakupione za pośrednictwem aplikacji JakDojade przy płatności BLIK-iem.

JakDojade umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej w Warszawie, Trójmieście i Lesznie i to właśnie tam można skorzystać z najnowszej promocji. Z promocji każdy może skorzystać wielokrotnie, a jednorazowo można uzyskać rabat aż do 15 zł. Promocja obowiązuje od dziś, 13 grudnia, do 12 stycznia 2018 lub do wyczerpania puli nagród (50 tys. zł).

Nowa edycja promocji obowiązuje od 15 do 31 stycznia 2018 lub do wyczerpania puli nagród. Pomimo dwa razy krótszego czasu trwania promocji, pula nagród zmniejszyła się tylko nieznacznie i wynosi teraz 48 tys. zł.

Szczegóły i regulamin na stronie BLIK-a
A tutaj link do poprzedniej edycji.

Przeczytaj również

Słownik pojęć

Stopa procentowa

- określa ile kosztuje pożyczenie pewnej sumy pieniędzy. Stopy procentowe określane są przez państwo (a konkretnie przez Radę Polityki Pieniężnej) i odnoszą się do odsetek, jakie banki muszą zapłacić za pożyczenie pieniędzy od Narodowego Banku Polskiego i od siebie nawzajem. Ta cena z kolei wpływa na warunki, na jakich banki udzielają kredytów nam, zwykłym obywatelom. Im wyższe stopy procentowe, tym wyższe oprocentowanie kredytu. W czasie, gdy obowiązują niskie stopy procentowe, za pożyczenie pieniędzy z banku zapłacimy mniej, z drugiej strony zarobimy mniej na odsetkach, jeśli ulokujemy oszczędności w banku. W okresie obowiązywania wysokich stóp procentowych, koszty pożyczenia pieniędzy z banku wzrastają, podobnie jak oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Na stronie NBP znajduje się długi, ale interesujący artykuł nt. stóp procentowych.
Więcej pojęć »