Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Bank Pekao po raz kolejny wspiera WOŚP

Redakcja   •   14 stycznia 2017 r.

Już po raz 19. Bank Pekao S.A. będzie Bankierem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracownicy Banku wesprą wolontariuszy w przeliczaniu i sortowaniu pieniędzy, oraz przyłączą się do charytatywnego biegu. Bank przekaże pieniądze z pakietów startowych oraz dodatkowe 400 tysięcy złotych na zakup pomp insulinowych i fantomów do nauki pierwszej pomocy. Tradycyjnie, przygotowana została także limitowana edycja karty płatniczej Pekao WOŚP.

Podczas Finału, który odbędzie się w tym roku w niedzielę 15 stycznia, Bank wyposaży także wolontariuszy w 300 terminali POS, dzięki czemu osoby, którzy będą chciały wesprzeć Orkiestrę ale nie będą miały przy sobie gotówki, będą mogły dokonać wpłaty kartą lub smartfonem z aplikacją płatności mobilnych.

Na zakup wspomnianych pomp insulinowych zostaną również przekazane środki pochodzące ze zbiórki przeprowadzonej pośród pracowników Banku, która odbywa się od 19 grudnia 2016 r. do 20 stycznia 2017 r. Pracownicy wpłacają środki na specjalne konto, a następnie uzbierana kwota jest zwiększana w ramach programu „Dary do Pary” prowadzonego przez Fundację UniCredit.

Również od 19 grudnia 2016 r. można zamawiać kartę debetową Pekao WOŚP zaprojektowaną przez samego Jurka Owsiaka. Aby zamówić taką kartę, należy odwiedzić stronę internetową Banku, lub udać się jednego z oddziałów.

Karta_Pekao_WOSP_2017_V4-1

Przeczytaj również